אירוע בר מצווה הוא אירוע אחד בחיים עבור הנער העולה למצוות שהגיע לגיל שעליו לקבל את כל המחויבויות הנדרשות ממנו כבוגר. חלק מהמשפחות בוחרות לקיים אירוע על מנת לחגוג באופן מיוחד את המאורע, בין אם בגן אירועים, אולם או דווקא במסגרת מסיבה מצומצמת וצעירה במועדון בר מצווה ייעודי. בכל מקרה, מדובר באירוע שכדאי לארגן באופן מוקפד ולקבל החלטות בהתאם לצרכים ולדרישות בשטח על מנת שאכן יתקיים אירוע מוצלח ומהנה. להלן מספר עצות לארגון אירוע בר מצווה מוצלח במיוחד:

אירוע בהתאמה אישית

מאחר ולנער החוגג העומד תחת אור הזרקורים, מדובר באירוע מלחיץ ומרגש כאחד, חשוב שיהיה חלק משמעותי ופעיל בקבלת ההחלטות לגבי אופי וסגנון האירוע כמו גם קהל המשתתפים, הלוקיישן ויתר המרכיבים המשלימים את האירוע.

במידה ומעדיף אירוע מצומצם בו ירגיש נוח יותר, כדאי לקחת בחשבון כי אירוע אליו יוזמנו קהל אורחים ממוקד ואינטימי ישרת את המטרה על הצד הטוב ביותר. אוי יעדיף לקיים אירוע במועדון בר מצווה, כאשר האורחים יהיו בני גילו, כיתתו וחבריו. מדובר בלוקיישן שהפך עם השנים לאטרקטיבי ומקובל מאחר ומציע בחבילה אחת את כל הנדרש על מנת להתאים את סביבת האירוע ומרכיביו לשכבת הגיל ולאירוע המדובר. מנהל המקום מספק תקליטן שידאג לאווירה המרקידה והשמחה, הכיבוד מותאם לאווירה, העיצוב בהתאם וקיימת אפשרות גם להפעלות מותאמות לגיל.

במידה והנער מעוניין באירוע גדול רב משתתפים, הפקת אירוע בגן אירועים או אולם יתאים בהחלט כאשר במקרה כזה, בחירת העיצוב, הספקים באירוע כמו התקליטן, הצלם, מתנות לאורחים וכיוצא בזה הם באחריות ההורים, הנדרשים ללא מעט ארגונים ותכנונים לקראת היום הגדול.

בחירה מושכלת וארגון עד הפרט האחרון

במידה והוחלט ללכת על אירו בר מצווה מושקע, חשוב לבחור את המקום בהתאם לגודל האירוע המתוכנן ולוודא כי המקום אינו מקנה תחושת צפיפות או ריקנות באירוע בהיקף הנבחר. חשוב לוודא כי המקום בעל רישיון בתוקף ולכן תחת פיקוח המשטרה ומכבי האש כמו גם שהקייטרינג בעל תעודת כשרות בתוקף על מנת להתחשב בקהל האורחים שומרי הכשרות (מדובר בדרישת סף מבחינתכם על אותו רעיון של הדרישות שמעמיד מכון התקנים בבואו לאשר תקנים). לגבי בחירת הספקים, כדאי להתמקד באלה שקיבלתם המלצות לגביהם על מנת לחסוך לכם סקר שוק מקיף ולמקסם את הסיכויים שאכן תבחרו בספקים מקצועיים בעלי רקורד וניסיון מקצועי הולם (על אותו רעיון שתבחרו אדריכללתכנון הדירה או חברת טיולים שעומדת מאחורי טיול מאורגן לארה”ב שאתם מתכננים להצטרף אליו).

גם כאשר קיבלתם המלצות קודמות, חשוב להיפגש פנים אל פנים עם הספק, להתרשם מתיק עבודות ולעשות תיאום ציפיות מלא לגבי הנדרש מהם במסגרת השירות. כדאי שכל הדברים המשמעותיים יתועדו שחור על גבי לבן במסגרת חוזה השכרת שירות ולא יישארו באוויר בגדר “יהיה בסדר”, למען הסר ספקות וכדי למנוע אי נעימויות בהמשך.

Leave a reply