יום ההולדת של החברה מתקרב והתחלת כבר לחשוב על דרך לחגוג לה? הסבתא נושקת לגיל השמונים ואתם זוממים לארגן לה איזו מסיבת הפתעה? למרות שאנחנו חים בעידן שהוא די גרנדיוזי ובומבסטי מבחינת אירועים ומסיבות ועל אף שרבים בוחרים לקיים אירועים מסוג אלה באולמות אירועים, כדאי לשקול לערוך את ההילולה דווקא בבית. מדוע בבית וכיצד אירוע בבית יכול בכל זאת להיות מיוחד? על כך במאמר זה.

על היתרונות של קיום אירוע בבית

הרוב המכריע נמנע לקיים בבית אירועים מסוג ימי הולדת, חגיגות בר מצווה, ימי נישואין או ערב מיוחד לחברים, בעיקר בשל הסרבול שכרוך בכך. הההכנות הרבות שיש לבצע כדי שניתן יהיה לארח מספר גדול של אנשים בבית או היותו של הבית קטן מידי כדי לאכלס בו כמות רבה של מוזמנים- אלו הן הסיבות העיקריות שגורמות לחוגגים רבים לוותר על רעיון האירוח הביתי.
אירוח בבית הוא אומנם פרויקט שדורש ביצוע של משימות רבות, אך כאשר בוחנים את הרעיון מול קיום אירוע באולם אירועים, הרי שקיום אירוע בבית טומן בחובו לא מעט יתרונות.

היתרון המרכזי הוא היותו ידידותי לכיס, הרבה יותר מאשר קיום אירוע בגן אירועים. שכירת אולם אירועים היא הוצאת נכבדת שניתן לחסוך אותה כאשר מקיימים אירוע בבית. גם במידה והזמנת קייטרינג תהיה מתבקשת במסגרת קיום אירוע בבית, בכל זאת העלויות שיהיה על המארח להוציא יהיו נמוכות משמעותית.
מעבר לכך, אירוע בבית הוא אירוע מיוחד יותר, המתקיים באווירה שונה ואחרת. על אף החגיגיות שמאפיינית אירועים שמתקיימים באולם, מדובר בקונספט שחוק ושגרתי שכבר מזמן הפך לקובנציונאלי.
יהיה אולם האירועים מרשים ואלגנטי ככל שיהיה, שמחות שמתקיימות באולמות אירועים דומות מאוד זו לזו במהותן ובמאפיינים שלהן ועל כן הן מיוחדות בעיקר עבור בעלי השמחה ולא עבור המוזמנים עצמם.
לעומת זאת, אירוע שנערך בבית הוא אירוע אינטימי יותר, מיוחד יותר, יוצר תחושת קירבה בין כול המוזמנים לשמחה וכזה מאפשר לבעל השמחה להתייחס באופן אישי לכל אורח ולתת לכל מוזמן תשומת לב מיוחדת.

לבסוף, אירוע המתקיים בבית הוא אירוע שבו גם המוזמנים יכולים לתקשר ביניהם בקלות רבה יותר, מאחר שהמוזיקה פחות רועשת והמקום קטן יותר וככזה הוא מהווה פלטפורמה שמעודדת תקשורת.

לקחת חופשה מהעבודה “ביום שאחרי”

למרות כל האמור לעיל יש לזכור, כי הכנת הבית ל”קליטת” אירוע, חגיגה או שמחה היא נטל שיצריך השקעת משאבים ואנרגיה מצד מארגני השמחה. לאור זאת, רצוי שמארגני האירוע ייקחו מראש חופשה קצרה מהעבודה ביום שלאחר קיום האירוע וכך יוכלו לצבור מחדש כוחות, להתאושש ולהזרים אנרגיה רעננה אל הגוף.

Leave a reply