יום ההולדת של סבתא ברכה מתקרב ואתם מתכננים התכנסות משפחתית כדי לציין את האירוע?
על מנת שהחגיגה המשפחתית תהיה מוצלחת וכדי שהאירוע יירשם אצל כל בני המשפחה כחוויה חיובית, אספנו במיוחד בשבילכם כמה טיפים לתכנון אירוע משפחתי נפלא.

כיצד לתכנן אירוע משפחתי צעד אחר צעד? כמה טיפים

  1. למרות שכל אחד מבני המשפחה המורחבת וודאי רוצה לעוץ עצה ולהירתם לטובת ארגון האירוע, רצוי להקים “צוות משפחתי” שלא יכלול יותר משלושה חברים ושהוא יהיה אמון על הוצאתו לפועל של האירוע. אם יותר מידי אנשים יהיו מעורבים בתכנון החגיגה, עשויות להיות יותר מידי דעות שיעכבו את תכנון האירוע ושלא יאפשרו לו להתרומם. אם כל אחד יביע את דעתו, עד מהרה תגיע כל המשפחה למבוי סתום וכל ההתרגשות לקראת השמחה עלולה להתחלף בכעס ובריבים משפחתיים.
  2. כעת, משגובש “צוות משימה” ניתן להתחיל לפסוע בדרך אל הוצאתו של האירוע לפועל.
    הצעד הראשון יהיה לחשוב על אופי השמחה הרצוי ועל הקו שלאורו יתגבש האירוע.
    יום ההולדת של סבתא ברכה יכול להתקיים באווירה אינטימית בבית או בסטייל המוני באולם אירועים וכדאי להחליט מראש על הקונספט, החלטה שתכתיב את אופן הביצוע של יתר המשימות המוטלות על כתפי המתכננים.
  3. משנבחר הקונספט שיעמוד בבסיס האירוע אפשר לגשת לצעד הבא והוא בחירת הלוקיישן.
    הלוקיישן שבו יתקיים האירוע- בין אם מדובר בחצר הבית, בין אם בחיק הטבע ובין אם בגן אירועים חגיגי- יכול להשפיע במידה רבה על מידת ההנאה של המשתתפים בשמחה ועל כן יש לבחור במיקום מוצלח ולעצב את המרחב באופן מהודר שמתאים לאופי השמחה.
  4. רצוי שלא להסתפק בעוד אירוע בנאלי שבו בני משפחה נפגשים כדי לאכול ולשיר “היום יום הולדת”. כדי להפוך אירוע למיוחד יותר, רצוי לשזור בו אלמנטים מקוריים וגימיקים שיכניסו בו עניין ומקוריות כמו למשל הקרנת מצגת על סבתא ברכה, הקראת ברכות שנכתבו על-ידי בני המשפחה, הכנת שיר או ריקוד מיוחדים עבור סבתא וכו’.

לתת את הדעת אל אופיה של סבתא ברכה ואל ההעדפות האישיות שלה

רצוי לא לשכוח  לקחת בחשבון את העדפותיה של סבתא ברכה. אם סבתא ברכה היא אישה צנועה שלא אוהבת אירועים פומביים מידי ושחשוב לה לבלות בקרב האנשים הקרובים אליה ביותר, יכול להיות שארגון אירוע רב משתתפים בגן אירועים יביך אותה יותר מאשר ישמח וירגש. ב”תפירת” האירוע רצוי לתת את הדעת אל אופייה של סבתא ולנסות לחשוב על סוג החגיגה שהכי תשמח אותה.

Leave a reply