יום ההולדת של הילדה מתקרב? התחלתם לחשוב כיצד לציין את האירוע? חושבים להזמין את המשפחה ולקיים מסיבת יומולדת לחברים מהכיתה? לא משנה מה תחליטו- רצוי שתשתפו את הילד או הילדה בהחלטה ושתרתמו אותם באופן אקטיבי לארגון החגיגה, גם כדי שירגישו מועילים וגם לתת מענה לרצונות שלהם ולא לקבל החלטה שלא תתיישב עם מה שהם מאחלים לעצמם ליום ההולדת.

כיצד לרתום את הילדים לפרויקט ארגון החגיגה? כמה רעיונות

לתת לילדה לבחור את העוגה– אם אכן “אין חגיגה בלי עוגה”, אתם וודאי תרצו לאפות עוגת יומולדת מדליקה לילדה. ילדים איכשהוא תמיד יודעים לבטא את רצונותיהם ולכן הם גם יידעו להגיד לכם בדיוק איזו עוגה הם היו רוצים. קנו ספר עוגות יומולדת לילדים ואפשרו לילדה לעבור על התמונות כדי למצוא את עוגת חלומותיה. יכול להיות שבחירת העוגה אף תעורר בה רצון לסייע במלאכת האפייה, כך שתוכלו להרוויח עוד זמן איכות עם הילדה “על הדרך” תוך כדי הכנת העוגה.

לחשוב יחד עם הילד על הפעלה מתאימה– אם החלטתם לארגן מסיבה כיתתית, כדאי לשלב ביום ההולדת גימיק או הפעלה לילדים, שיעמדו במרכז המסיבה כדי שכל החגיגה לא תתמצה באכילת ממתקים ובכיבוי הנרות. גלשו באינטרנט יחד עם הילד, שתפו אותו ברעיונות לאטרקציות שאתם מוצאים ברשת ובחרו יחד איתו את זו שמוצאת חן בעיניו ביותר. אטרקציית יום הולדת שתעלה בקנה אחד עם עולם התוכן שקרוב לילד תאפשר לו ליהנות הרבה יותר במהלך השמחה.

להיעזר בילד כדי להרכיב את שקית ההפתעות– שקית ממתקים הייתה ונשארה קונספט שמלווה כל חגיגת יום הולדת לילדים. בסופה של המסיבה מקבלים הילדים שקית הפתעות, שגם מאפשרת להם לחזור הביתה עם טעם טוב בפה וגם מזכירה להם כמה הם נהנו ביום ההולדת. היעזרו ב”חתן” יום ההולדת ואפשר גם באחיו, כדי להרכיב לכל ילד שקית הפתעות שלא מהעולם הזה. הכנסת הממתקים לתוך השקית היא משימה מהנה מאוד לילדים ואם תסתייעו בהם, הם גם ייהנו מעצם המלאכה וגם ירגישו מועילים.

לשאול את הילדה כיצד הייתה רוצה לעזור

דרך טובה לרתום את הילד להכנות לקראת המסיבה היא פשוט לשאול אותו או אותה כיצד ואיך היו רוצים לעזור ולסייע. הילדים שלנו, כאמור, יודעים הכי טוב במה הם טובים ומה הם מסוגלים לעשות ולכן הם יוכלו להסביר בדיוק כיצד היו רוצים לקחת חלק בהכנות.

Leave a reply