ההכנות לחתונה יכולות להפוך את החודשים שלפני האירוע למפרכים ומבלבלים במיוחד. כל כך הרבה דברים חשובים לדאוג להם, על מנת שהיום הגדול יהיה מושלם ובלתי נשכח כמו שתמיד חלמת.

הדבר הראשון שכדאי לעשות הוא להירגע – לא לתת לכל ההכנות להלחיץ אותך, לקחת את זה בקלות ובכיף ולנסות ליהנות מכל העניין. בקטע הבא ריכזנו עבור הכלה המתכננת את חתונתה את כל מה שהיא צריכה לקחת בחשבון בנוגע לאחד השירותים החשובים ביותר הנוגעים להופעתה החיצונית ככלה – איפור כלות.

בחירת מאפר/ת כלות מתאימים

הדבר החשוב ביותר בנוגע לאיפור כלות, המהווה צעד ראשון והכרחי בהכנה, הוא בחירת מאפר או מאפרת כלות אשר יתאימו לך אישית.

מהם המאפיינים שנרצה לוודא שקיימים אצל מאפר/ת הכלות בנבחר? בתור התחלה, נרצה לבחור כמובן מאפרת מקצועית ומנוסה בתחום. בקשו לראות תמונות/סרטי חתונה של כלות אשר אופרו על ידי אותה מאפרת ובחנו את הסטודיו בו היא עובדת – האם מדובר בסלון כלות או סטודיו גדול ומוכר? האם היא מאפרת כעצמאית? (במקרה זה חשוב לסקור המלצות ועבודות עבר).

בנוסף לניסיון מקצועי, נרצה לוודא כי אנחנו שוכרים את שירותיהם של מאפר/ת עימם אנו מסתדרים טוב מבחינה אישית. חבל לעבוד עם אנשי מקצוע שלא נעים לנו להיות במחיצתם או שמלחיצים אותנו. זכרי – זהו האירוע הגדול שלך, ואת לא צריכה לעבוד עם אנשים שאינך מרגישה איתם בנוח.

מלבד להתאמה אישית, חשוב לבחור גם במאפר/ת אשר סגנונם המקצועי הוא לרוחך. זאת תוכלי להבין מסקירה של כלות שהם איפרו בעבר – האם הסגנון הכללי של עבודות האיפור שלהם מתאים לך? האם הם מגוונים מבחינה מקצועית ויכולים להתאים את עצמם לטעם האישי שלך? מאפרי כלות וותיקים ומנוסים, אמורים להיות מסוגלים להקשיב ללקוחה ולהתאים עבורה סגנון איפור כלות אישי על פי טעמה.

התאמת איפור הכלות לשאר ההופעה שלך ולעיצוב האירוע

נקודה חשובה נוספת היא לוודא כי סגנון איפור הכלות שלך מתאים לשאר מרכיבי ההופעה שלך ככלה – שמלת הכלה, סגנון עיצוב השיער וכו’. את ההתאמה הזו אמורים לעשות בעלי המקצוע השונים – המאפר המקצועי, מעצבת השיער וכו’, אך כדאי שתהיי מודעת לנקודה זו, ותוודאי מבעוד מועד כי מרכיבי ההופעה השונים שלך מתאימים אחד לשני.

בנוסף, כדאי לשים לב כי ההופעה הכללית שלך ככלה (ובתוכה גם סגנון האיפור) מתאימים לעיצוב האירוע כולו – אם האירוע מעוצב באווירה רגועה וכפרית, למשל, יש להתאים איפור כלות ומראה כלה תואם, ולא ללכת על מראה נוצץ וזוהר מדי.

זמינות המאפר/ת ביום האירוע

חשוב שתסגרי מבעוד מועד גם את עניין הזמינות של המאפר/ת כלות – מתי ואיפה ייערכו פגישות האיפור לקראת הצילומים? האם המאפר/ת יהיו זמינים לתיקונים ושינויים במידת הצורך במהלך יום החתונה ובמהלך האירוע עצמו? חשוב לסגור את כל הפרטים הללו בזמן בחירת אנשי המקצוע, על מנת שלא תופתעי לאחר מכן.

לסיכום, ההכנות לחתונה, ובמסגרתן גם בחירת איפור כלות ושאר מרכיבי ההופעה של הכלה, יכולות להיות מהנות ומרגשות, במידה ולוקחים בחשבון את כל הנקודות החשובות. זכרי את הנקודות הקטנות (אך חשובות) הללו, ויום החתונה שלך יהיה מוצלח ומהנה כמצופה.

 

שיהיה במזל טוב!

Leave a reply