הזמנת שירותי קייטרינג הפכה כיום לחלק בלתי נפרד מהרמתו של כל אירוע. חתונה, בר מצווה ואפילו ימי הולדת- מרכיב האוכל בשמחות כיום הוא מרכזי ועל כן באירועים מסוג אלה- בין אם הם מתקיימים בבית ובין אם באולם אירועים- נהוג להזמין שירותי קייטרינג שיספקו את המזון לאירוע. אחת הדילמות המרכזיות העומדות בבסיס קבלת ההחלטה לגבי סוג הקייטרינג סובב סביב עניין הכשרות.

כשר או לא כשר- זאת השאלה!

על אף שכיום מרבית אולמות האירועים מספקים שירותי קייטרינג כשרים, קיימות חברות המציעות קייטרינג לא כשר, כך שאלו שאינם שומרי מסורת ואינם מקפידים על מערכת כללי הכשרות עומדים בפני השאלה האם להזמין שירותי קייטרינג כשרים או לא. השיקול המרכזי שאמור להנחות את תהליך קבלת ההחלטה הוא בדרך כלל אופי המוזמנים לאירוע. במדינה שבה קרוב למחצית מכלל האוכלוסייה הם חרדים, דתיים או שומרי מסורת, כמעט בכל חגיגה משתתפים גם מוזמנים דתיים וכדי לכבד אותם ולאפשר להם ליהנות באופן המירבי מהאירוע, רצוי להזמין קייטרינג כשר. מעבר לכך, כאשר מדובר בחתונה, נכנס שיקול נוסף שיש לקחת בחשבון והוא דרישתה של הרבנות, כי אולם האירועים בו יתקיים טקס החופה והקידושין יהיה אולם שמוגש בו אוכל כשר, שכן אחרת רישום הזוג ברבנות יהיה מוטל בספק. סוגיית הכשרות של המזון באולם האירועים הופכת רלוונטית גם בבריתות מילה, כאשר מרבית המוהלים לא יסכימו לקיים את טקס ברית המילה באולם אירועים שאינו מקפיד על הגשת מזון כשר לאורחים.
בעלי שמחות רבים חוששים מטעמו הלכאורה תפל של קייטרינג כשר, אך כיום נעשה שימוש בתחליפי חלב פרווה, שהם לא פחות תאווה לחך, עד כי לא ניתן כלל להבחין בהבדל ולדעת כי מדובר בקינוח פרווה.
כאשר מדובר באירועים שסדר הגודל שלהם קטן יותר, יכול להיווצר מצב שבו כל המשתתפים בשמחה הם חילוניים ומכיוון שכך, יכולים בעלי השמחה להרשות לעצמם להזמין קייטרינג לא כשר, שהגיוון הקולינארי שהוא מאפשר הוא גדול יותר.

קייטרינג בשרי לאירועים יכול להתאים אף הוא לשלל אירועים, מומלץ לבדוק את עניין הכשרות לפני שבוחרים.

לוודא שהמזון יהיה ערב לכך

כאמור, האוכל מהווה מרכיב חשוב ביותר בכל שמחה ועליו בדרך כלל מדברים האורחים תוך כדי ולאחר האירוע. על כן, בין אם החלטתם לשכור שירותי קייטרינג כשר ובין אם לא, רצוי להשקיע מחשבה בבחירת חברת קייטרינג מוצלחת שתציע את המנות הטובות ביותר, האיכותיות ביותר והטעימות ביותר.
לצורך כך, רצוי לצאת ל”מסע טעימות” במסגרתו ניתן יהיה לתהות על קנקנו של המזון שמציעות חברות הקייטרינג השונות.

Leave a reply