טבעת יהלום היא תכשיט שמתאים לכל שלב בחיים ויהלום כל בחורה בכל גיל. לרוב הבחורות טבעת היהלום הראשונה בחייהן היא טבעת האירוסין, ובמשך השנים יש כאלו שרוכשות לעצמן עוד טבעת יהלומים לשם הנוי.

אירוע מיוחד בחייך כמו בר מיצווה, חתונה, ברית וכדומה הוא הזמן המושלם להתחדש בתכשיט יהלומים חדש, וטבעת יהלום היא תמיד התשובה הנכונה.

אז לפני שאת יוצאת לרכוש לעצמך את טבעת היהלומים שלך קבלי כמה טיפים:

  1. יהלומים כידוע הם ניצחיים, לכן כדאי לבחור גם עיצוב ניצחי לטבעת, משהו שאת יודעת שאם תסתכלי עליו עוד כמה שנים, את עדיין תאהבי. תשתדלי לא להכנע לאופנות חולפות, כי ברגע שתגמר ההתלהבות מהאופנה, את תשארי עם טבעת לא עדכנית. דוגמא טובה לכך היא טבעת האירוסין של קייט מידלטון. כשקייט התחתנה עם הנסיך הארי, היא קיבלה כטבעת אירוסין את הטבעת של הנסיכה דיאנה ז”ל. מדובר על טבעת מזהב לבן המשובצת באבן ספיר, שמסביבה משובצים יהלומים. באותה תקופה היה אפשר לראות את העיצוב הזה בהרבה חנויות שמוכרות טבעות יהלומים, והרבה בחורות החליטו לרכוש את הטבעת הזו. אכן מדובר בטבעת יפיפיה. הבעיה היתה שהטרנד של הטבעת הזו חלף, ואותן בחורות עונדות היום טבעת שכבר פחות באופנה. מאותה הסיבה בדיוק, אל תבחרי טבעת שתתאים רק לאירוע המסויים שאליו את הולכת, או לבגד שאת מתכוונת ללבוש.
  2. הרבה בחורות מתלבטות האם לקנות טבעת המשובצת יהלומים קטנים בצדדים או טבעת שמשובצת רק יהלום מרכזי אחד. יש היום הרבה דגמים של טבעות עם יהלומים קטנים בנוסף ליהלום המרכזי או טבעות שמשובצות רק יהלומים קטנים. אם את אוהבת את המראה הזוהר על האצבע, אז כנראה טבעת משובצת “שטיח” של יהלומים זה בשבילך. חשוב מאד לזכור שטבעת המשובצת יהלומים קטנים דורשת יותר תשומת לב מבחינת טיפול. יהלומים קטנים המשובצים בטבעת  צוברים שומן וליכלוך במקום שבו הם נושקים לזהב. הליכלוך הזה גורם ליהלומים הקטנים לאבד מהמראה הנוצץ שלהם, אז נכון שבאירוע התכשיט יראה זוהר ונוצץ, אבל עם הזמן את עלולה להשאר עם טבעת נטולת זוהר. לכן, אם את בוחרת טבעת עם יהלומים קטנים, הקפידי לנקות אותה אחת לחודש, והשתדלי להסיר אותה כשאת רוחצת ידיים או באה במגע עם סבון כל שהוא (הסבון מכיל שומן שמצטבר מתחת ליהלומים). טבעת עם יהלום מרכזי בודד יותר קלה לטיפול ונקיון.
  3. בנוגע למבנה האצבעות שלך: אין חוקים לגבי עיצוב הטבעת ומבנה האצבעות, אבל הנה כמה טיפים: לאצבעות דקות כדאי לבחור טבעת עדינה, בסגנון הסוליטר – חישוק המשובץ יהלום מרכזי. לאצבעות עבות כדי לבחור טבעת עבה עם נוכחות, או טבעת בעיצוב “טוויסט” שתופסת נפח על האצבע. לאצבעות קצרות אפשר לקחת בחשבון טבעת המשובצת יהלום מרכזי בצורת טיפה או בצורת מרקיזה. מדובר על יהלומים בצורה מאורכת, הנותנים אשליה לאצבע ארוכה יותר.
  4. צבע הזהב של טבעת היהלום: אין לכך תשובה חד משמעית. יש האומרים שלעור שחום תתאים טבעת מזהב לבן וההפך, אבל כל צבע זהב יתאים לכל גוון עור. זה ענין של טעם אישי. רוב הבחורות יודעות איזה צבע זהב הן אוהבות, ורוב הסיכויים שזה צבע הזהב שהן יבחרו לטבעת האירוסין שלהן. גם במקרה הזה כמו בסעיף הראשון – אל תבחרי טבעת בצבע זהב שיתאים לך רק לאירוע אחד (כי זה מתאים לבגד לאותו האירוע). בחרי את הטבעת שלך בצבע הזהב שמתאים לרוב הבגדים שלך ולטעמך היומיומי.

Leave a reply