לרובינו, הרעיון של חתונה בחורף נשמע הזוי ולא מתאים. חתונה הרי היא אירוע כל כך מרגש ומשמעותי וככזה, מן הראוי, כך אנחנו חושבים, שיתרחש במתחם חיצוני, נטול גבולות, שייערך תחת כיפת השמיים ושמסביב יהיה הרבה הרבה ירוק.

אך הרהור מעמיק יותר בקונספט של חתונת חורף דווקא מעלה כמה יתרונות חשובים שלא כדאי להתעלם מהם. למה בכל זאת כדאי להתחתן בחורף? התשובה לכך לפניכם.

יתרונותיהן של החתונות החורפיות

מאחר שהביקוש לחתונות חורף אינו גבוה, היתרון המרכזי בעריכת חתונה במועד זה הוא קודם כל הגמישות שתהיה לאולמות האירועים בקביעת המועד לקיום החתונה. זוגות שיש תאריך מיוחד במהלך החורף שבו ירצו להתחתן וודאי יוכלו בקלות למצוא אולם אירועים שיוכל לקבל אותם במועד המבוקש.

מעבר לנוחות בקביעת מועד החתונה, בשל אותו ביקוש נמוך לקיום חתונות בחורף בהשוואה לביקוש בתקופות החמות יותר של השנה, העלויות שיגבו אולמות האירועים וכל יתר נותני השירות שיש להיעזר בהם על מנת שהאירוע יהיה מכובד וראוי הן נמוכות משמעותית(ויכולות אגב להגיע ל-25% פחות).

יתרון משמעותי נוסף הטמון בקיום חתונות בחורף הוא הצ’קים הגבוהים יותר שעשוי לקבל הזוג הנישא. מאחר שבחורף בדרך כל אין עומס חתונות, המוזמנים לא יצטרכו לחלק את התקציב שלהם בין כמה “בעלי שמחה”, ולא צריך להיות מבינים גדולים במתמטיקה כדי לדעת שבמצב כזה, הזוג המתחתן בחורף עתיד לקבל יותר כסף לעומת זוג שמתחתן בקיץ, שהוא תקופה עמוסה בחתונות. באותה נשימה, הרי שהמוזמנים לחתונת חורף, שרגילים לקטר בימי הקיץ על מספר החתונות הרב אליהן הם מוזמנים (שכמובן פוגעות יתר על המידה בכיס) לא רק שלא יתלוננו, אלא אולי אף יברכו על ההזמנה לחתונה, שמאפשרת להם סוף סוף לצאת לבלות בעונה זו של השנה, שגורמת להם יותר מידי להישאר בבית.

להתגבר על החסרונות שבחתונת חורף

החסרון הגדול ביותר בקיום חתונות בחורף הוא מזג האוויר הקר והגשום שלא מאפשר לקיים את טקס החופה והקידושין תחת כיפת השמיים. כיום, גם על החסרון הזה ניתן להתגבר באמצעות שכירת גן אירועים הערוך גם לקיים אירועים בימי חורף, מה שבא לידי ביטוי בקירוי המתחם ובחיפויו כדי להגן עליו מפני הגשם.

במילים אחרות, אם לרגע נצא מהקופסא ונתנתק מהקונבנציות החברתיות הכובלות אותנו נגלה, כי קיום חתנוה בחורף יכול להיות דווקא יופי של רעיון שיעשה טוב לזוג המתחתן ולמוזמנים שלו כאחד. אפשר לחשוב על רעיונות מגניבים ומחוץ לקופסא שהאורחים לא חשבו על המזג האוויר ופשוט יגידו ‘ואוו’ כמו בר מתוקים, תפוארה יפה וכו’.

Leave a reply